Lekcje wyciągnięte z naszej nowej rzeczywistości życia zawodowego i prywatnego

Jak myślisz, jaka będzie następna duża zmiana w miejscu pracy w lutym? Jeśli jesteś taki jak my, to pewnie myślałeś o Sztucznej Inteligencji. Cóż, teraz jest jasne, że ta zmiana jest w zdolności adaptacyjnej. Tak jak rewolucja przemysłowa stworzyła przestrzeń dla produkcji na skalę przemysłową, a rewolucja informatyczna umożliwiła bezproblemową komunikację, tak rewolucja pandemiczna stworzyła przestrzeń dla zmiany w tradycyjnych miejscach pracy. Organizacje zdolne do przystosowania się do produkcji z dowolnego miejsca skorzystają z tej zmiany. Wierzymy jednak, że ta zmiana jest inna, sukces będzie wynikał nie tylko z możliwości pracy z dowolnego miejsca, ale także z tego, że nie utracimy ludzkiego połączenia i interakcji, nawet jeśli nie będziemy w stanie nawiązać fizycznej interakcji. Niektóre organizacje, takie jak nasza, mogły odnieść korzyści, ponieważ praca zdalna jest w naszym DNA od samego początku. Jednak firmy, które nie są nastawione na pracę z dowolnego miejsca, będą się z tym borykać. To będzie "Biznes jako niezwykły".

Jesteśmy stworzeni do połączenia

Pomimo tego, że straciliśmy znaczną część fizycznego kontaktu, który czyni z nas zwierzęta społeczne, cyfrowy krajobraz opcji ukształtował naszą produktywność, podkreślając, jak bardzo jesteśmy nadal połączeni po ludzku. Zmusza nas to do przyjmowania nowych sposobów, o których nie myśleliśmy, i tworzenia nowych kultur. Jedna mała zmiana w jednej części świata może przechylić szalę na korzyść rządu lub spowodować duże ruchy w innej części świata. Liderzy mogą kumulować korzyści polityczne w czasach pandemii lub swobodnie spadać w sondażach, jeśli nie grają dobrze w swoje karty.

Jak więc działa ten ludzki związek?

Cóż, uważamy, że jest to bardziej podróż niż zbiór zachowań, ale u jej podstaw leży cierpliwość, empatia i współczucie. Więc, w miarę znoszenia ograniczeń, czego firmy nauczą się, że staną się nowymi standardowymi sposobami organizacji pracy? Korzyści płynące z tego doświadczenia pokazały, że praca zdalna jest praktyką, która podnosi wartość pracy jako miejsca. Według Gallupa, około 60% amerykańskich pracowników woli pracować na odległość, jak to tylko możliwe."

Wydajność

Więcej niż jedna firma ponownie przemyśli swoje zasady dotyczące podróży służbowych pracowników.

Wierzymy, że ta pandemia pokazała, że szczęście w pracy ma znaczenie, NAPRAWDĘ MATERIAŁY. W miarę zacierania się granic między życiem zawodowym a osobistym ludzi pracujących w domu, krytyczne stało się znalezienie znaczącej przyjemności w pracy, aby być zarówno produktywnym, jak i zarządzać spokojnym środowiskiem w domu. Firmy mają tendencję do przechodzenia na strategie oparte na równowadze między pracą a życiem osobistym, takie jak większa liczba zwolnień lekarskich, pomoc finansowa, dostosowane godziny pracy, przepisy dotyczące opieki nad dziećmi, zapewnienie zasobów umysłowych, itp. Firmy koncentrujące się na miękkich i współczujących inwestycjach są w najlepszym miejscu, aby czerpać korzyści z rewolucji adaptacyjnej. Czy Twoja firma jest na tej drodze?

Autor

Zespół tlumaczymyangielski.pl