Pięć atrakcyjnych cytatów na temat języków

Tutaj w Creative, jesteśmy zahaczeni o języki. Nerdy językowe żarty są naszym chlebem powszednim (aby podglądnąć typowy dzień w naszej londyńskiej siedzibie, kliknij tutaj!) i sprawiają, że słowa działają niezależnie od tego, jaki język jest naszą misją. Różne słowa w różnych językach napędzają zmiany i wzbudzają emocje, a my nie jesteśmy osamotnieni w wierze w siłę słów... Czytaj dalej, aby uzyskać listę pięciu przekonujących cytatów na temat języków!

"Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata." - Ludwig Wittgenstein Poprzez opanowanie języka, niezależnie od tego, czy jest to nasz język ojczysty, czy nie, możemy żyć pełnią życia codziennego, a ten cytat filozofa Ludwiga Wittgensteina podkreśla znaczenie języka jako narzędzia komunikacji. Języki każdego rodzaju umożliwiają interakcję międzyludzką, a wszędzie tam, gdzie nasz język zawodzi, nasz świat automatycznie staje się przez tę porażkę ograniczony.

"Jeśli rozmawia się z człowiekiem w zrozumiałym dla niego języku, trafia to do jego głowy. Jeśli rozmawiasz z nim w jego języku, to trafia to do jego serca." - Nelson Mandela Tym cytatem, były prezydent RPA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Nelson Mandela podkreślił fundamentalny aspekt języka: fakt, że jest on częścią naszej tożsamości kulturowej. Nic tak nie współbrzmi z nami jak nasze języki ojczyste, dlatego właśnie tłumaczenie jest tak istotne dla przekazywania silnych przekazów.

"Inny język to inna wizja życia". - Federico Fellini Dość niedawne badania wykazały, jak głęboki wpływ na nasze wzorce myślowe mają języki, w których myślimy lub mówimy. Nasza wizja otaczającego nas świata zmienia się, gdy mówimy innym językiem, i to właśnie podkreślił w swoim słynnym cytacie włoski reżyser filmowy Federico Fellini.

"Umiejętne posługiwanie się językiem oznacza praktykowanie pewnego rodzaju sugestywnej czarówki". - Charles Baudelaire Tak jak jego brak może być ograniczeniem, tak głęboka znajomość danego języka jest bardzo silnym narzędziem. Jak przyznał sam językoznawca, który stworzył jedno z najbardziej udanych tłumaczeń dzieła Edgara Allana Poe - francuskiego poety Charlesa Baudelaire'a - język jest równie potężny jak magia.

"Ci, którzy nie znają języków obcych, nie znają swoich własnych." - Johann Wolfgang von Goethe niemiecki pisarz Goethe wiedział coś lub dwa o językach, ponieważ znał kilka z nich. Ten jego cytat podkreśla, że nauka języków oznacza wyostrzenie naszych zdolności poznawczych, co w konsekwencji pozwala nam dowiedzieć się więcej o naszym własnym języku ojczystym. Próba uchwycenia innej gramatyki, składni i słownictwa wystawia nasz mózg na próbę, a rezultatem może być tylko jedno ciągłe doskonalenie.

Autor

Zespół tlumaczymyangielski.pl