Czy Articulate Rise najlepiej pasuje do moich początkowych umiejętności projektowania e-Learning?

Podczas pracy z Articulate Rise ważne jest, aby wiedzieć, że to narzędzie do tworzenia eLearningów różni się znacznie od Storyline lub Captivate, aby wymienić tylko te najbardziej popularne. Z naszego doświadczenia wynika, że jeśli to, czego szukasz, to zwinne i szybko reagujące tworzenie kursów, Rise wyróżnia się jako najprostszy i najszybszy sposób budowania kursów, które wyglądają dobrze i mają świetną funkcjonalność.

Jednakże, ponieważ jest to oprogramowanie oparte na chmurze, kluczowe jest posiadanie dobrego połączenia internetowego, aby uniknąć straty czasu podczas wysyłania lub pobierania plików. W przeciwnym razie, Rise jest lekki i nie wymaga wielu zasobów komputerowych, dzięki czemu współpraca recenzentów i zainteresowanych stron jest dość prosta. Należy zauważyć, że Rise jest zarządzany za pomocą wstępnie zaprojektowanych szablonów, do których można dodawać treści takie jak filmy, zdjęcia, listy itp. Można szybko tworzyć kursy, korzystając z zasobów biblioteki treści.

Jednakże, Rise ma pewne ograniczenia. Na przykład, projekt galerii nie może być modyfikowany, a to rozciąga się na pewne interakcje, gdzie istnieje ograniczenie charakteru. Jedną z jego głównych zalet jest szybkość, z jaką można tworzyć i tłumaczyć kursy, ale korzyść ta ogranicza również elastyczność, jeśli chodzi o kreatywność w projektowaniu, ponieważ nie pozwala na zbyt dużą wszechstronność w celu zmiany szablonów. Rise jest dość prostym narzędziem do tworzenia eLearningów, ale to nie czyni go mniej wydajnym i skutecznym. Dowodem na to jest fakt, że zarówno małe jak i duże firmy przechodzą na to narzędzie.

Początkujące porady i sztuczki: Zanim przystąpisz do pracy nad kursem, zidentyfikuj wszystkie obiekty, które mają być wykorzystane (filmy, grafiki informacyjne, podcasty, animacje, interakcje, itp.) Zorganizuj te elementy w folderach, aby stworzyć bibliotekę różnych zasobów.

Rise zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika; za pomocą jednego kliknięcia możesz powielać moduły, dodawać funkcje interaktywne oraz przeciągać i upuszczać elementy. Myśl kreatywnie, korzystaj z innych zasobów, aby ożywić swój kurs.

Korzystaj z szablonów; Rise pozwala także na tworzenie szablonów blokowych. Twórz różne niestandardowe etykiety. Rise automatycznie zapisuje Twoją pracę co kilka sekund, więc zachowaj wcześniejsze wersje, robiąc kopię zapasową swojego kursu. Sztuczka: istnieje folder śmieci, więc jeśli przypadkowo usuniesz jakiś moduł, znajdziesz go tam. Kursy, których rozwój w Storyline może trwać od dwóch do trzech tygodni, mogą być rozwijane w około jeden tydzień z Rise'em, dzięki większej szybkości rozwoju. Kursy w Rise dostosowują się do każdego urządzenia, co ułatwia studentom podróżowanie. Jeśli nie wiesz nic o programowaniu, nie martw się, Rise jest prosty.

Autor

Zespół tlumaczymyangielski.pl