Lecisz za granicę? Oto nasze "Top 5 najlepszych lotnisk na świecie" dla biznesu i przyjemności.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Lotniska nie są znane z przyjaznej atmosfery, architektury czy komfortu. Czy to z powodu opóźnionego lotu, czy z powodu przerwy w podróży, każdy dłuższy pobyt na lotnisku może sprawić, że wakacje lub podróż służbowa staną się udane. Ale już nie! Przemierzyliśmy cały świat, aby przedstawić Wam naszą ostateczną listę "5 najlepszych lotnisk na świecie" dla biznesu i przyjemności.

1. Amsterdamskie lotnisko Schipol

Amsterdamskie lotnisko Schipol jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie i globalnym węzłem przesiadkowym. Niedawno nazwane przez Skytrax "Najlepszym Europejskim Lotniskiem", Schipol oferuje superszybką odprawę, doskonałą obsługę klienta, jak również bibliotekę, kasyno i relaksujące spa, które pozwolą Ci rozpocząć wakacje zanim jeszcze dotrzesz do celu.

2. Międzynarodowy port lotniczy w Hongkongu

Przyjęte w zeszłym roku przez ponad 53 miliony pasażerów, Hong Kong International jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Azji. Ostatnio uznane za najlepsze lotnisko pod względem dostarczania bagażu, czystości i zakupów, postój na lotnisku w Hongkongu nie musi być gorączkowym doświadczeniem. Lotnisko posiada również niesamowity wachlarz udogodnień; pasażerowie mogą zrelaksować się na dziewięciodołkowym polu golfowym lub cieszyć się wspaniałym posiłkiem w jednych z najlepszych restauracji na świecie, a wszystko to w nieskazitelnym otoczeniu lotniska.

3. Lotnisko w Monachium

Zdobywając liczne nagrody za design, drugie co do wielkości lotnisko w Niemczech jest architektoniczną i artystyczną rozkoszą. Dzięki światowej sławy sztuce i rzeźbom, lotnisko w Monachium jest "lotniskiem docelowym" dla miłośników sztuki, a jego niesamowity szklano-stalowy front sprawia, że wydaje się przestronne i otwarte. Lotnisko może pochwalić się również wspaniałymi restauracjami, sklepami, a nawet własnym mikrobrowarem!

4. Międzynarodowe lotnisko Incheon

Drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Korei Południowej, Incheon International, słynie z fantastycznych międzynarodowych usług biznesowych, sprawnej odprawy i imigracji. Jednak to właśnie innowacyjny projekt lotniska zachwycił guru architektury na całym świecie. Pomimo tego, że jest to największy budynek w kraju, to lotnisko w kształcie łuku nadal ma ciepłą i przyjazną atmosferę z fantastycznymi widokami z pionierskich saloników i miejsc odpoczynku.

5. Singapurskie lotnisko Changi

Niedawno nazwany "Najlepszym światowym lotniskiem 2014", lotnisko Changi zostało specjalnie zaprojektowane, aby złagodzić napięcia i stresy związane z podróżą. Lotnisko szczyci się niesamowitymi udogodnieniami i usługami rekreacyjnymi z odkrytym basenem, ogrodem motyli, kinem, spa, a nawet czteropiętrową wysoką zjeżdżalnią! Dzięki szybkim kontrolom bezpieczeństwa, pięknemu wystrojowi i nieskazitelnie czystym poczekalniom, Changi jest miejscem, w którym możesz naprawdę cieszyć się przerwą w podróży!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Autor

Zespół tlumaczymyangielski.pl