Czy wybierasz najlepszych usługodawców dla swoich projektów?

OK, więc opublikowałeś swoją pracę, wysłałeś prywatne wiadomości i teraz masz wiele ofert od potencjalnych usługodawców. Następnym krokiem jest wybór osoby, z którą chcesz współpracować. Brzmi dość łatwo, ale skąd wiesz, kto będzie najlepszym partnerem, najbardziej wiarygodnym profesjonalistą językowym?

Oto na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego dostawcy usług:

Sprawdź, czy są częścią sieci ProZ.com Certified PRO Network

The ProZ.com Certified PRO Network (lub w skrócie CPN) jest inicjatywą społeczności ProZ.com mającą na celu identyfikację wykwalifikowanych tłumaczy w różnych parach językowych.

Przyjęcie do sieci oznacza, że tłumacz wykazał się zdolnościami tłumaczeniowymi, wiarygodnością biznesową i dobrą postawą obywatelską. Z tego powodu, korzystanie z usług członka CPN jest bezpiecznym wyborem!

Jeśli tłumacz należy do CPN, w różnych częściach strony zobaczysz czerwoną odznakę.

Sprawdź ich opinie i oceny

Każdy profesjonalista językowy na ProZ.com ma kartę opinii, gdzie możesz zobaczyć opinie i oceny od poprzednich klientów wyrażające chęć ponownej współpracy z nim (WWA). Możesz sprawdzić ich karty opinii, aby dowiedzieć się, co ich klienci sądzą o pracy, którą wykonali i poznać szczegóły projektu (zauważ, że niektóre szczegóły mogą być dostępne tylko dla członków biznesowych).

Sprawdź czy mają zweryfikowane referencje

ProZ.com weryfikuje referencje językowe zgłoszone przez członków ProZ.com:

  • Akredytacje wydane przez władze takie jak: AAIT, AAIC, CTA, itp.
  • Związane z językiem kwalifikacje akademickie lub stopnie naukowe wydane przez akredytowane instytucje edukacyjne.

Jeśli ich referencje są zweryfikowane, oznacza to, że pracownikProZ.com osobiście sprawdził i potwierdził zgłoszoną przez użytkownika edukację.

Sprawdź czy są zweryfikowanymi członkami lub użytkownikami

Program Zweryfikowanej Tożsamości (VID) jest sposobem na potwierdzenie tożsamości zainteresowanych użytkowników strony w celu zwiększenia wzajemnego zaufania na stronie.

Znak zaznaczenia pojawiający się w profilu użytkownika oznacza, że tożsamość danej osoby została zweryfikowana przez pracowników witryny lub osobę posiadającą możliwość weryfikacji tożsamości w witrynie. Klikając na znak zaznaczenia, uzyskasz więcej informacji. Dostęp do tych informacji może okazać się przydatny w ocenie ryzyka przy nawiązywaniu nowych relacji online.

Sprawdź ich profil i CV, jeśli są dostępne

Możesz zapytać, co się stanie, jeśli tłumacz, z którym jesteś zainteresowany współpracą, nie ma opinii, nie jest członkiem CPN lub nie został zweryfikowany? Nie martw się!

Czasami klienci nie opuszczają WWA lub są skryci co do tego, z kim współpracują, a proces weryfikacji CPN i VID może zająć trochę czasu.

W takich przypadkach dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy mają oni kompletny profil i dostępne CV. Kompletny profil (oznaczony zielonym haczykiem) i ładne, szczegółowe CV zazwyczaj oznaczają, że dana osoba włożyła w to czas i wysiłek, a to często przekłada się na sposób, w jaki podchodzi do zleceń.

Teraz, kiedy już wiesz, na co zwracać uwagę, dlaczego nie skomentujesz niektórych strategii zarządzania ryzykiem, które stosujesz podczas rekrutacji!

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem wsparcia.

Autor

Zespół tlumaczymyangielski.pl