Mocarstwa gospodarcze: Czy Meksyk może być dobrym miejscem dla Twojej firmy? Si!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Mając jedną z największych gospodarek na świecie, nieuniknione było, że Meksyk znajdzie się w naszej serii Mocarstwa Gospodarcze.

Kraj słynący z piwa, tequili, sombreros i chimichangas jest największym krajem handlowym w Ameryce Łacińskiej i przewiduje się, że do 2050 r. będzie miał piątą co do wielkości gospodarkę na świecie. A ponieważ rząd meksykański pragnie zmniejszyć swoją zależność od handlu z USA, przed firmami z Wielkiej Brytanii otwierają się nowe możliwości.

Najwyższej klasy możliwości w Meksyku

Główne możliwości dla firm z Wielkiej Brytanii w Meksyku to:

Turystyka
Elektronika
Energia
Komunikacja
Nauka i technologiaHegemonia zaawansowanych technologii

Meksyk jest obecnie największym na świecie producentem płaskich telewizorów, a także wiodącym eksporterem produktów zaawansowanych technologicznie w branży motoryzacyjnej, lotniczej i medycznej. Co najważniejsze, przemysł elektroniczny jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w kraju pod względem tworzenia miejsc pracy i potencjału eksportowego. Kraj ten jest trzecim co do wielkości światowym eksporterem telefonów komórkowych, a w 2013 r. wydatki na elektronikę użytkową w Meksyku oszacowano na 13,7 mld USD.

Meksykańsko-brytyjskie więzi handlowe będą się rozwijać

Po wizycie wicepremiera Nicka Clegga w Meksyku, oba kraje zobowiązały się do podwojenia dwustronnej wymiany handlowej do 4,2 mld USD do 2015 roku. Częścią tego porozumienia była umowa o utworzeniu nowego brytyjsko-meksykańskiego forum biznesowego oraz Meksykańskiej Izby Handlowej w Londynie. Dzięki umowie o wolnym handlu między UE a Meksykiem zniesiono wszystkie cła na towary pochodzące z UE. Oznacza to, że Wielka Brytania może konkurować na równi z eksporterami z USA i Kanady, którzy również korzystają z preferencyjnego dostępu do rynku meksykańskiego.

Współpraca kulturalna

Rok 2015 ma być znaczący dla stosunków między Meksykiem a Wielką Brytanią, a to za sprawą całorocznych obchodów "Roku Meksyku w Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii w Meksyku". Rządy obu krajów będą współpracować w celu przygotowania największego święta brytyjskiej kreatywności w dziedzinie sztuki, kultury, innowacji i biznesu, jakie kiedykolwiek miało miejsce w Meksyku. Co ważne, obchody te pomogą brytyjskim przedsiębiorstwom nawiązać nowe partnerstwa i będą miały ogromny wpływ na handel między Wielką Brytanią a Meksykiem.

Brytyjscy eksporterzy do Meksyku mogą uzyskać fundusze na badania, aby spotkać się z potencjalnymi klientami

Dla eksporterów z Wielkiej Brytanii, którzy chcą prowadzić interesy z Meksykiem, dostępne jest duże wsparcie, w tym finansowanie badań przez UK Trade & Investment https://www.gov.uk/government/organisations/uk-trade-investment.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas komunikacji z potencjalnymi klientami w Meksyku

Użytkownicy Internetu są 4x bardziej skłonni do zakupu na stronie internetowej, która komunikuje się w ich języku
Klienci dokonujący zakupów online zapłacą więcej za produkt, jeśli będą mogli go kupić w swoim języku ojczystym
Ponad 56% konsumentów twierdzi, że możliwość uzyskania informacji w ich własnym języku jest ważniejsza niż cena.

Plany ekspansji są często ekscytujące, ale mogą też być zniechęcające, zwłaszcza że skuteczna komunikacja odgrywa istotną rolę w sukcesie penetracji rynku. Być może trzeba będzie pomyśleć o przetłumaczeniu strony internetowej i materiałów drukowanych, materiałów marketingowych, a także treści technicznych i związanych z produktami, takich jak instrukcje obsługi.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące sposobu podejścia do wymogów komunikacji na nowych rynkach lub chcą Państwo uzyskać informacje na temat naszych usług w zakresie tłumaczeń na język hiszpański w Meksyku, prosimy o kontakt z członkiem naszego zespołu pod numerem telefonu + 44 (0) 1926 335 681 lub adresem e-mail info@comtectranslations.com.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Autor

Zespół tlumaczymyangielski.pl